Read Vikomtův návrat by Gayle Callen Free Online


Ebook Vikomtův návrat by Gayle Callen read! Book Title: Vikomtův návrat
The author of the book: Gayle Callen
City - Country: No data
Loaded: 2109 times
Reader ratings: 5.2
Edition: Oldag
Date of issue: May 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 340 KB

Read full description of the books:Historická romance z poloviny 19. století.

Cecilia Malloryová se po otcově smrti stará o bratra a spravuje rozsáhlé panství, ale několik let nemůže získat přístup ke svým penězům. V zoufalé snaze nalézt řešení se odhodlá k odvážnému kroku: požádá o sňatek cizího muže, který jí zajistí přístup k dědictví, aniž by si sám činil jakékoliv nároky. Seržanta Michaela Blackthorna zná pouze ze vzájemné dlouhodobé korespondence. Voják a džentlmen, jehož měl její otec ve velké úctě, cítí, že by tak mohl splatit dluh svému druhovi ve zbrani, jemuž slíbil, že se postará o jeho děti. Cecilia předpokládá, že manžel, kterého si vzala v zastoupení, je starší, nepřitažlivý a zoufalý jako ona; rozhodně neočekávala nadmíru atraktivního mladého muže, jenž se objeví u jejích dveří. Michael si uvědomuje, že jeho povinností je krásnou, laskavou ženu, s níž se oženil, především chránit, a cítí, že hrozba se vznáší nebezpečně blízko, když ji nečekaně začíná milovat.


Download Vikomtův návrat PDF Vikomtův návrat PDF
Download Vikomtův návrat ERUB Vikomtův návrat PDF
Download Vikomtův návrat DOC Vikomtův návrat PDF
Download Vikomtův návrat TXT Vikomtův návrat PDFRead information about the author

Ebook Vikomtův návrat read Online! USA Today Bestselling author Gayle Callen writes historical romances for Avon Books. Her twenty-second novel, The Wrong Bride, was published in November 2015.

Gayle’s novels have won the Holt Medallion, the Laurel Wreath Award, the Booksellers’ Best Award, and finaled in the National Readers Choice Awards. She was a nominee for RT Book Reviews Magazine’s Reviewers’ Choice Award. Her books have been translated into eleven different languages. She also writes the contemporary romances as Emma Cane.

Gayle resides in central New York with her husband. Now that her three children are grown, she has time to read, sing, and delve too deeply into historical research. A past President of the Central New York Romance Writers, she is also a member of Romance Writers of America and Novelists Inc. Visit her website at http://www.gaylecallen.comReviews of the Vikomtův návrat


DAVID

A useful book to free yourself from negative emotions and joy.

EVA

There are significant drawbacks

CALEB

An interesting book, Hard to tear down

DARCEY

Interesting look on the other side
Add a comment
Download EBOOK Vikomtův návrat by Gayle Callen Online free

PDF: vikomtv-nvrat.pdf Vikomtův návrat PDF
ERUB: vikomtv-nvrat.epub Vikomtův návrat ERUB
DOC: vikomtv-nvrat.doc Vikomtův návrat DOC
TXT: vikomtv-nvrat.txt Vikomtův návrat TXT