Read Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler by Stephen Jay Gould Free Online


Ebook Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler by Stephen Jay Gould read! Book Title: Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler
The author of the book: Stephen Jay Gould
City - Country: No data
Loaded: 2846 times
Reader ratings: 5.5
Edition: Say Yayınları
Date of issue: 2013
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 683 KB

Read full description of the books:S. J. Gould'u popüler bilim meraklılarının gözünde diğer pek çok bilim insanından daha önemli kılan şey yazarlık yeteneğinin yanı sıra uzmanlık alanı olan biyoloji ile ilgili sorunları dönemin kültürel ve sosyal sorunları ile ilişkilendirerek okurlarına sunmasıdır. Yazarın ilerici dünya görüşü bize bazı sosyal ve kültürel tartışmalara biyoloji biliminin ışığı altında göz atma fırsatı verir. Gould, insanın evrimleşmesini ele alırken Friedrich Engels'in beynin evriminde düşüncenin değil emeğin belirleyici olduğu görüşünü ileri sürmekte ne kadar haklı olduğunu belirtir; Homo sapiens'in ırklara ayrılmaması gerektiğini ileri sürer. Darwin ve Sonrası S. J. Gould'un ilk kitabıdır. Gould ABD'de çeyrek milyon adetten fazla satılmış bu kitabında bizlere evrim kuramını açıklayarak Charles Darwin'in düşüncesinin bilim dünyası ve toplumsal yaşam üzerindeki etkilerini çarpıcı bir üslupla anlatır.


Download Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler PDF Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler PDF
Download Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler ERUB Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler PDF
Download Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler DOC Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler PDF
Download Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler TXT Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler PDFRead information about the author

Ebook Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler read Online! Stephen Jay Gould was a prominent American paleontologist, evolutionary biologist, and historian of science. He was also one of the most influential and widely read writers of popular science of his generation. Gould spent most of his career teaching at Harvard University and working at the American Museum of Natural History in New York.

Most of Gould's empirical research was on land snails. Gould helped develop the theory of punctuated equilibrium, in which evolutionary stability is marked by instances of rapid change. He contributed to evolutionary developmental biology. In evolutionary theory, he opposed strict selectionism, sociobiology as applied to humans, and evolutionary psychology. He campaigned against creationism and proposed that science and religion should be considered two compatible, complementary fields, or "magisteria," whose authority does not overlap.

Many of Gould's essays were reprinted in collected volumes, such as Ever Since Darwin and The Panda's Thumb, while his popular treatises included books such as The Mismeasure of Man, Wonderful Life and Full House.
-Wikipedia
Reviews of the Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler


ELLIOTT

Poignant book.

JACK

A cozy book that teaches small things, happiness, in detail!

FLORENCE

A book that impressed me to the depths of my soul.

MOHAMMAD

Something a favorite author wrote.

DARCY

Easy to read, easy to understand!
Add a comment
Download EBOOK Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler by Stephen Jay Gould Online free

PDF: darwin-ve-sonras-doa-tarihi-zerine-dnceler.pdf Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler PDF
ERUB: darwin-ve-sonras-doa-tarihi-zerine-dnceler.epub Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler ERUB
DOC: darwin-ve-sonras-doa-tarihi-zerine-dnceler.doc Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler DOC
TXT: darwin-ve-sonras-doa-tarihi-zerine-dnceler.txt Darwin ve Sonrası: Doğa Tarihi Üzerine Düşünceler TXT