Read Sarai by J.A. Redmerski Free Online


Ebook Sarai by J.A. Redmerski read! Book Title: Sarai
The author of the book: J.A. Redmerski
City - Country: No data
Loaded: 1789 times
Reader ratings: 7.7
Edition: Ephesus Yayınları
Date of issue: May 2016
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 734 KB

Read full description of the books:The New York Times, USA Today ve The Wall Street Journal'ın çok satan yazarı J.A. Redmerski'den tutkunun ve hayatta kalma mücadelesinin romanı…

Sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından Meksika'daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. Fakat Sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir. Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai'ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar. Ne var ki, işler Sarai'ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson'a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur.

Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai'a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai'ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas'la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar. Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor'un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai'ın hayatta kalmasına yetecek midir? Bu kitap Sarai ve Victor'un hikâyesidir.

"Beş yıldız!"
-The Book Enthusiast -

"Bu seri inanılmaz."
-Smi Book Club-


Download Sarai PDF Sarai PDF
Download Sarai ERUB Sarai PDF
Download Sarai DOC Sarai PDF
Download Sarai TXT Sarai PDFRead information about the author

Ebook Sarai read Online! J.A. (Jessica) Redmerski is a New York Times, USA Today, and Wall Street Journal bestselling author, international bestseller, and award winner, who juggles several different genres. She began self-publishing in 2012, and later with the success of THE EDGE OF NEVER, signed on with Grand Central Publishing/Forever Romance. Her works have been translated into more than twenty languages.

Jessica is a hybrid author who, in addition to working with a traditional publisher, also continues to self-publish. Her popular crime and suspense series, In the Company of Killers, has been optioned for television and film by actor and model William Levy.

What book is Jessica most proud to have written? It's a question she gets asked often. The answer is, hands down, DIRTY EDEN. "DIRTY EDEN was an entirely organic experience for me, as was the story from beginning to end; nothing was planned, and I didn't know the end myself until I got there. As much as I enjoy writing love stories and crime novels, a big part of my heart really does lie in the satirical and strange. I just wish more people would read it."

What book is Jessica most proud to have written? It's a question she gets asked quite often. The answer is, hands down, DIRTY EDEN. "DIRTY EDEN was an entirely organic experience for me, as was the story from beginning to end; nothing was planned, and I didn't know the end myself until I got there. As much as I enjoy writing love stories and crime novels, a big part of my heart really does lie in the satirical and strange. I just wish more people would read it."


Reviews of the Sarai


MOHAMMAD

An enticing cover and a controversial story.

AUSTIN

For those who are bored to live

LEXI

Easy to read, easy to understand!

DAVID

The book is very deep! Tip for Reading.

EMILY

The phone number must be written to protect against robots
Add a comment
Download EBOOK Sarai by J.A. Redmerski Online free

PDF: sarai.pdf Sarai PDF
ERUB: sarai.epub Sarai ERUB
DOC: sarai.doc Sarai DOC
TXT: sarai.txt Sarai TXT