Read Cemre by Lütfiye Aydın Free Online


Ebook Cemre by Lütfiye Aydın read! Book Title: Cemre
The author of the book: Lütfiye Aydın
City - Country: No data
Loaded: 1978 times
Reader ratings: 5.5
Edition: Can Yayınları
Date of issue: July 2007
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 540 KB

Read full description of the books:Bir türkünün kanadında uçuyordum. Kimi kez alçalıyor, bazen yükseliyorduk. Bir an maviye bulanıyor, az sonra sapsarı bir ovayı okşarcasına geçiyorduk. Türküyle birlikte yolculuk da bitti. Beni kanatlarında uçuran, kavgaya hazır, barışa yatkın, sevdanın sözcüsü ezgi çekip gitti; ben orada kaldım. O ağaçsız, yayvan, yumru tepede. Lütfiye Aydın´ın bu kitabı, bir çığlık başlı başına. 1990 yılında ilk kez yayınlanan Cemre, okurda bir kor ateşe yaklaşıldığı izlenimi bırakıyor; gerçekten Türkiye´nin o yılları, daha sonra yaşanacak büyük toplumsal olaylara, ateşe hazırlıyordu hepimizi. Aydınlar, gazeteciler bir bir öldürülüyor, Sivas´ta aydınlar yakılıyor ve ateş ülkemizi baştan aşağı sarıyordu. Cemre bütün bu acıları hisseden bir çığlık, bir sorumluluk kitabı.


Download Cemre PDF Cemre PDF
Download Cemre ERUB Cemre PDF
Download Cemre DOC Cemre PDF
Download Cemre TXT Cemre PDFRead information about the author

Ebook Cemre read Online! Lütfiye Aydın,1949 yılında Gaziantep’te doğdu.

Orta öğrenimini bu kentte bitirdikten sonra İzmir/Buca’da yüksek öğrenimini tamamladı. Görevi gereği Anadolu’nun çeşitli illerini dolaştı. Giresun, Mardin/Midyat, Zonguldak/Devrek ve Gaziantep’te Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak çalıştı. 70’li yılların sonunda öyküye başlayan Aydın’ın ilk kitabı İkili Yalnızlık Almanca’ya çevrildi. Daha sonra Cemre,Sengisemai Bir Ölüm ve Ölüm Erken Bir Akşamdır adlı öykü kitapları yayınlanan Aydın, 80’li yılların başından bu yana, radyo ve TV programları yazmaktadır. 1977’den sonra yazdığı Tsunami adlı öykü kitabıyla, 1988 Kültür Bakanlığı ‘Öykü Büyük Ödülü’nü alan yazar, 2005 yılında yayınlanan Gri Gül adlı öyküler toplamıyla Rıfat Ilgaz Öykü Ödülü’ne değer bulundu. Yayınlanmayı bekleyen pek çok dosyası olan evli ve bir kız çocuğu annesi Lütfiye Aydın, dramaturg/program yazarı olarak çalışmakta ve Ankara’da yazmayı sürdürmektedir.

Aydın'ın gerçek olaylara dayanan öykülerinde, 2 Temmuz 1993 günü yaşadığı ve ağır yanıklarla kurtulduğu Sivas olaylarından izler bulunuyor.


Reviews of the Cemre


ETHAN

Phone number you need to drive to protect against robots. I indicated the phone and downloaded without registration.

JENSON

Why do you need to write a phone?

ELLA

Quickly downloaded

LOGAN

When you regret the book ends!

LOLA

Useful book, lots of information
Add a comment
Download EBOOK Cemre by Lütfiye Aydın Online free

PDF: cemre.pdf Cemre PDF
ERUB: cemre.epub Cemre ERUB
DOC: cemre.doc Cemre DOC
TXT: cemre.txt Cemre TXT