Read Parasız Yatılı by Füruzan Free Online


Ebook Parasız Yatılı by Füruzan read! Book Title: Parasız Yatılı
The author of the book: Füruzan
City - Country: No data
Loaded: 2433 times
Reader ratings: 5.4
Edition: Yapı Kredi Yayınları
Date of issue: 1971
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 589 KB

Read full description of the books:Bu kitabı ne kadar sevdiğimi hangi kelimelerle anlatabilirim bilemiyorum. 12 adet öyküden oluşuyor ve son dört öyküsü ise beni benden aldı. Çok öykü okumuş olan biri değilim ama okuduklarım arasında kitabın son dört öyküsüne yaklaşabilecek gerçeklikte , samimiyette , sadelikte ve güzellikte öykü okumadım.

Kitabın son öyküsü olan Haraç öyküsündeki Servet karakterinin hayatından çıkmak istemedim adeta. Bitmesine üzülürsünüz ve garip bir anlamsızlığa boğulursunuz ya , işte kitap bittikten sonra tam olarak öyle bir hisse kapıldım. Kalbim biraz çıtırdadı sanki.


Download Parasız Yatılı PDF Parasız Yatılı PDF
Download Parasız Yatılı ERUB Parasız Yatılı PDF
Download Parasız Yatılı DOC Parasız Yatılı PDF
Download Parasız Yatılı TXT Parasız Yatılı PDFRead information about the author

Ebook Parasız Yatılı read Online! Füruzan Yerdelen is an award-winning self-taught Turkish writer, who is highly regarded for her sensitive characterisations of the poor and her depictions of Turkish immigrants abroad.

Füruzan İlk kitabı Parasız Yatılı’yla 1972 Sait Faik Hikâye Armağanı ’nı kazandı. İlk kitaplarında kötü yola düşmüş kadın ve kızların, çöken burjuva ailelerinin, yoksulluk ve yalnızlıkla boğuşan kadın ve çocukların, yeni ortamlarda bunalan ve yurt özlemi çeken göçmenlerin dramlarına sevecenlikle yaklaştı; kişileri derinlemesine inceledi, anlatımını ayrıntılarla besledi. 12 Mart dönemini anlattığı ilk romanı Kırk Yedi’liler ile 1975 TDK Roman Ödülü’nü kazandı. 1975’te bir sanatçılar programıyla (D.A.A.D.) çağrıldığı Batı Berlin ’de bir yıl kalarak işçiler ve sanatçılarla röportajlar yaptı. Dokuz Çağdaş Türk Öykücüsü (1982, Volk und Welt Verlag) antolojisiyle Die Kinder der Türkei (1979, Kinderbuch Verlag) çocuk kitabını ise Doğu Berlin’de konuk kaldığı dönemde hazırladı.
Öyküleri Fransızca, İspanyolca, Farsça, İtalyanca, Japonca, İngilizce, Rusça, Bulgarca, Boşnakça gibi dillere çevrildi: Öykülerinden yapılan bir toplam A. Saraçgil çevirisiyle 1991’de Napoli’de, Kırk Yedi’liler S. Pirvanova çevirisiyle 1986’da Bulgaristan’da, “Sevda Dolu Bir Yaz”, “Nehir” ve “İskele Parklarında” öyküleri Damian Craft çevirisiyle 2001’de Londra’da, Parasız Yatılı Elif Deniz - Pierre Vincent çevirisiyle (Pensionnaire d’état, Bleu autour yayınevi) 2010’da Fransa’da yayımlandı; toplu öykülerini ise İspanyolcaya Gül Işık çevirmekte.
2006’da 10. Ankara Öykü Günleri’nde, 2007’de Dil Derneği’nin Dil Bayramı’nda ve Antalya Öykü Günleri’nde, 2008’de 7. İzmir Öykü Günleri’nde onur ödülleri aldı. 2008 TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Yazarı seçildi. 2009’da Dil Derneği İzmir şubesince Türk Diline Emek Ödülü verildi.
1988-90 yıllarında çektiği Benim Sinemalarım 1990’da Cannes Film Festivali’nin “Eleştirmenlerin 7 Günü” ve “Altın Kamera” dallarından çağrı alarak 158 film arasından seçilen 8 filmden biri olarak gösterime girdi; 1991’de ise Uluslararası İran Fecr Film Festivali’ndeki Uluslararası Jüri’den “En İyi İlk Film Jüri Özel Ödülü”nü kazandı ve Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde seçilen “En İyi On Asya Filmi” arasında yer aldı. Oyunlaştırdığı Sevda Dolu Bir Yaz Ankara Devlet Tiyatroları’nda yaklaşık 200 kez sahnelendi (2000-2005).
Öykü: Parasız Yatılı (1971), Kuşatma (1972), Benim Sinemalarım (1973), Gül Mevsimidir (uzun öykü, 1973), Gecenin Öteki Yüzü (1982), Sevda Dolu Bir Yaz (1999). Roman: Kırk Yedi’liler (1974), Berlin’in Nar Çiçeği (1988). Gezi-Röportaj: Yeni Konuklar (1977), Evsahipleri (1981), Balkan Yolcusu (1994). Oyun: Redife’ye Güzelleme (1981), Kış Gelmeden (1997). Şiir: Lodoslar Kenti (1991). Çocuk Kitabı: Die Kinder der Türkei (Türkiye Çocukları, 1979). Yaşantı: Füruzan Diye Bir Öykü (Haz.: Faruk Şüyün, 2008).


Reviews of the Parasız Yatılı


STANLEY

The book has disappointed, little new, lots of water!

TOBY

The butterflies in my stomach have died ...

ZOE

The book has disappointed, little new, lots of water!

JOSHUA

Why do I need to specify a phone number?

EVIE

A wonderful book, like all the works of this author.
Add a comment
Download EBOOK Parasız Yatılı by Füruzan Online free

PDF: parasz-yatl.pdf Parasız Yatılı PDF
ERUB: parasz-yatl.epub Parasız Yatılı ERUB
DOC: parasz-yatl.doc Parasız Yatılı DOC
TXT: parasz-yatl.txt Parasız Yatılı TXT